21 Февруари 2026събота20:34 ч.

Борис Джонсън: Великобритания ще спази сроковете за Брекзит

автор:Дума

visibility 1136

„Обединеното кралство е на прага на нова глава в своята история“, заяви британският премиер Борис Джонсън в новогодишното си послание към нацията, в което обеща „да довърши работата по изпълнението на Брекзит в рамките на седмици“.

Британският премиер изтъкна, че „се надява страната да се придвижи напред обединена“ след като напусне ЕС на 31 януари, съобщава БНР. Той обеща да управлява за всички, не само за онези, които го подкрепиха на общите избори. И допълни, че би желал „отличителните белези на започващото ново десетилетие да бъдат по-голям просперитет и по-справедливи възможности“.

Увеличение на финансирането на здравеопазването, подобряване на инфраструктурата, борбата с насилието и опазването на околната среда са сред основните приоритети на правителството през новата година, каза Джонсън. Премиерът, който е на почивка в Карибско море, посочи, че първата точка от дневния му ред, когато се завърне, ще бъде „да зачете волята на народа и да извади Обединеното кралство от ЕС“.

Законодателството за ратифициране на споразумението за излизане от ЕС лесно преодоля първото препяствие преди Коледа, като бе гласувано с мнозинство от 124 гласа в Камарата на общините. С мнозинството от 80 места, които имат консерваторите, се очаква следващите фази по одобрението на законопроекта да бъдат преминати бързо през първия месец на годината, за да може страната да излезе на определената дата 31 януари.

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4192

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3606

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3905

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2610

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4387

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4218

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4097

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4547

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3225

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ