05 Юни 2025четвъртък12:22 ч.

генерал Марк Мили

Bloomberg: Американският генерал Марк Мили призова Киев да започне преговори

автор:Дума

visibility 2228

Високопоставеният американски генерал Марк Мили, призова Украйна да започне преговори, преди страната да се окаже в блатото в стил Първата световна война, пише Bloomberg.

„Това не е лесно решение, защото Киев трябва да балансира между опасността от бездействие и опасността от неуспешна офанзива. И дилемата на Украйна ще стане още по-изострена, ако Путин се възползва от дипломатическата инициатива, като предложи примирие до пролетта.

В същото време се твърди, че ако конфликтът се проточи цяла зима, това също ще направи ситуацията неприятна както за Украйна, така и за Европа, която е изправена пред енергийна криза, и тогава може би „Киев и Западът ще се разпаднат .”

В статията се отбелязва още: „От чисто военна гледна точка оперативната пауза има смисъл, но от политическа и дипломатическа гледна точка изчакването може да бъде по-рисковано.“

В същото време изданието припомня, че Марк Мили по-рано е посочвал риска Киев да се окаже в блатото на продължителен конфликт. Според него преговорите биха били по-добър изход.

По-рано бившият президент на САЩ Доналд Тръмп призова Киев да преговаря с Москва. В началото на октомври той заяви, че САЩ трябва да поискат незабавни преговори за мирно прекратяване на военните действия в Украйна , в противен случай конфликтът може да ескалира в Трета световна война. Тръмп каза още, че украинският президент Зеленски е трябвало да сключи споразумение с руския лидер Владимир Путин и да се откаже от идеята за присъединяване към НАТО, както и от териториалните претенции към Крим.

Припоняме, че последният кръг от преговори лице в лице между Русия и Украйна се проведе на 29 март в Турция. В резултат на това Русия получи писмени предложения от Украйна, потвърждаващи желанието й за неутрален и безядрен статут . По-късно обаче Киев се оттегли собствените си предложения и от вече постигнати предварителни договорености и официално отказа контакти с Москва .

През ноември, по време на срещата на върха на Г-20, украинският лидер заяви, че новите споразумения от Минск са невъзможни и посочи необходимостта от гаранции за сигурност в рамките на „Киевския договор за сигурност“. Ръководителят на руската делегация на срещата на върха на Г-20 руският външен министър Сергей Лавров тогава заяви, че условията за започване на преговори, изразени от Киев, не са реалистични и неадекватни на настоящата ситуация. Министърът подчерта още, че Москва не е отказала преговори.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 100

Иван Иванов оглави Държавната агенция за бежанците

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 100

Борбата с насилието е водещ приоритет за кабинета

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 81

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 84

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ