30 Април 2026четвъртък03:43 ч.

Близки на жертви на катастрофи протестираха

/ брой: 205

автор:Дума

visibility 12726

Близки на загинали при пътни инциденти излязоха вчера на протести в цялата страна, организирани от сдружение „Ангели на пътя“. Демонстрациите бяха под мотото „Стига мълчание“ и целяха да привлекат вниманието към бездействието на институциите по отношение на войната по пътищата.
В София протестът се проведе пред Съдебната палата, където десетки граждани носеха плакати с надписи „България няма деца за убиване“, „Високата скорост убива“, „Докога убийците на децата ни ще са на свобода“. Те държаха и голям транспарант със снимки на загинали млади хора.
Акцията е в памет на 23-годишния Мартин Димитров, загинал при тежка верижна катастрофа край Златица, както и на всички жертви на пътни инциденти. Организаторите казаха, че гонките и безконтролното шофиране са сред основните причини за трагедиите.
От сдружението призоваваха всеки да запали свещ в памет на загиналите и настояваха за по-строг контрол, адекватни разследвания и по-тежки наказания за виновните.
България и Румъния остават лидери в ЕС по брой загинали при катастрофи, въпреки лек спад от 2% спрямо 2023 г., показват последните данни.

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 1045

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 980

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 962

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 1089

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ