05 Юли 2024петък17:31 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Китай планира да пусне 120 спътника

/ брой: 300

автор:Дума

visibility 300

Китай планира да изведе в Космоса около 120 спътника, за да създаде самостоятелна космическа инфраструктура за осигуряване на социално-икономическите нужди на страната, съобщи в. "Синхуа дейли", цитирайки зам.-директора на компанията "China Aerospace Science and Technology" Ян Баохуа.
Около 70 от новите спътници ще са за дистанционни изследвания на Земята от Космоса, с чиято помощ ще се прогнозират природни катаклизми, други 20 ще са за нуждите на националната сигурност. Според Баохуа китайската космическа инфраструктура трябва да работи продължително и стабилно.
Преди три дни Китай изведе на орбита спътника за дистанционни изследвания "Яоган-26" от космодрума Тайюан, намиращ се в северната част на страната, съобщи агенция Синхуа. Информацията от спътника ще се използва за оценяване на добивите в аграрния сектор и за предотвратяване на стихийни бедствия. Спътникът е изведен с ракета-носител "Чанчжен 4B" ("Великият поход-4B"). Първият спътник от серията "Яоган" е бил изведен на орбита през 2006 г.
Китайската програма за усвояване на Космоса започва от 8 октомври 1956 г., когато в КНР е създадена пета академия към Министерството на отбраната, занимаваща се с разработването на ракети. До 2020 г. Китай планира да построи на орбита собствена космическа станция и да създаде  космическа лаборатория.


 

Туризмът отрязан от парите на ПВУ

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 126

Ускоряват ликвидацията на фирми

автор:Дума

visibility 365

/ брой: 126

Байдън притиснат да се оттегли

автор:Дума

visibility 367

/ брой: 126

Си Дзинпин е срещу „външното вмешателство“

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 126

Британците гласуваха за парламент

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 126

Германски генерал предлага казарма за жените

автор:Дума

visibility 367

/ брой: 126

Бетонофрения

автор:Ина Михайлова

visibility 628

/ брой: 126

Аптеката, без която не можем

автор:Аида Паникян

visibility 404

/ брой: 126

Сбърканата оптика

автор:Първан Симеонов

visibility 396

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ