18 Юли 2025петък02:26 ч.

Безплатни концерти на млади пловдивски таланти

/ брой: 173

автор:Дума

visibility 172

Цикъл от безплатни концерти на млади пловдивски музиканти ще продължи до 10 август. Меломаните ще имат възможност да чуят дарованията в Стария Пловдив - в къща "Недкович", "Степан Хиндлиян" и Балабановата къща. Инициатор на "Летните музикални вечери 2011" е д-р Кирил Търпов (оркестров и хоров диригент), учредител и председател на управителния съвет на фондация "Музикална младеж". Културното събитие се осъществява в сътрудничество с НУМТИ "Добрин Петков" и сдружение "Старинен Пловдив".
"Идеята е да бъдат представени млади дарования, завършили пловдивското Музикално училище преди време и сега учещи или завършили престижни световни колежи", обясни д-р Кирил Търпов. "Голямата част от нашите талантливи деца не успяват да намерят подходящо време или форма, за да покажат своето развитие, след като са напуснали родния град. Понякога минават години, без да чуем за тях, a след време откриваме за пореден път, че Пловдив е извор на световни таланти в областта на музиката."
Изпълненията на Никола Кьосев, флейта, ще звучат в къща "Недкович" на 3 август. Камерно трио в състав Никола Кьосев, Калин Янчев и Велислав Годжунов ще свири в къща "Степан Хиндлиян" на 5 август. Концертът на Велислав Годжунов, ударни, ще е пак там на 8 август. "Летните музикални вечери 2011" ще бъдат закрити на 10 август от Евгени Генчев, пиано, в Балабановата къща. Всички концерти са от 20 ч. и с вход свободен.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ