18 Май 2024събота13:37 ч.

Берое излъга Славия с 2:1

/ брой: 59

visibility 96

Берое победи у дома Славия с 2:1 в мач от XVIII кръг на "A" група. Трите точки донесоха Тодор Христов (32) и Владислав Ямуков (88), а почетно за "белите" се разписа Илия Илиев (84). Берое показа силен и атакуващ футбол през целия мач, а халфовете на Славия не разбраха къде се намират. Единствено голмайсторът Илиев опитваше да направи него в градивен план. Защитата на столичани обаче не успяваше да се справи с бързите атаки на старозагорци, които пропиляха дузина чисти положения. Берое се изкачи до 7-ото място с 29 точки, а Славия е 9-и с 26 т.
 "Всяка загуба е тежка. Берое създаде повече положения, но при първия гол имаше 1-2 метра засада. Второто попадение пък стана след наша наивна грешка. На почивката казах на играчите да се стегнат и изравнихме. Трябва много да внимаваме обаче при засадите. След тази загуба да си вземем поуки и да се върнем на победния път", заяви треньорът на Славия Емил Велев.
"Преди мача казах на играчите да излязат на терена и да се забавляват, защото имаме достатъчно точки, за да не сме застрашени от изпадане. Все пак играем за удоволствие. Видя се, че след около 65-ата мин. футболистите се измориха и в средата на терена се получиха големи пространства, Ясно беше, че който успее да вкара, той ще победи", заяви треньорът на Берое Илиан Илиев.