Берое излъга Литекс в Ловеч

Делев донесе победата на гостите пред само 600 зрители

/ брой: 200

visibility 184

Берое нанесе първа загуба на Литекс през сезона, след като спечели минимално с 1:0 гостуването си в Ловеч в VІІ кръг на "А" група.
Успехът остави старозагорци единствени в елита без поражение до момента. В първите десетина минути на двубоя гостите от Стара Загора бяха по-активни, но въпреки териториалното си превъзходство не сътвориха нищо особено пред вратата на домакините.
В 17-та минута, след грешка на Хенри Рохас, Елиаш изведе Спас Делев между двама бранители на Литекс, а нападателят на Берое, без да се бави, от границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на Винисиус Баривиейра и откри. Ловчалии реагираха веднага на негативния за тях развой на мача. В 23-ата мин. Данило Асприля навърза бранител на гостите, подаде на сънародника си Хенри Рохас в наказателното поле, но вратарят на Берое Благой Макенджиев отрази удара на колумбиеца. В 34-ата мин., след центриране на Асприля, Йонсен стреля с глава, но неточно. В 44-та минута Данило Асприля стреля от пряк свободен удар, но Макенджиев спаси.
Второто полувреме също започна с по-активна игра на Берое. В 49-ата мин. Елиаш намери Игор Джоман в наказателното поле след центриране отдясно, той стреля от десетина метра, но бразилският вратар на Литекс прояви отличен рефлекс и изби летящата към мрежата му топка. В 63-ата мин. Бьорн Йонсен стреля опасно, но топката премина на сантиметри покрай вратата. Ловчалии постепенно увеличаваха натиска си към вратата на Берое. В 74-ата мин. Иван Коконов беше оставен сам срещу Баривиейра, но вратарят на домакините отново блестящо спаси.
"Показахме се като голям отбор. Това е политика на клуба от много време. Този мач е показателен в това отношение. Постигнахме победа срещу един много стойностен отбор. Всеки мач ни дава увереност. Трябва да работим повече. Не само да създаваме положения, но и да ги вкарваме. Много е рано да говорим за мача с Лудогорец. Предстои ни още много работа по време на паузата за националния отбор", заяви треньорът на Берое Петър Хубчев.
"Не е лесно да загубиш вкъщи. Разочаровани сме. Контролирахме срещата, но допуснахме нелеп гол.
През първото полувреме имахме известни проблеми, след това натиснахме съперника, но не успяхме да отбележим гол", заяви помощник-треньорът на Литекс Антон Петря и отказа да коментира има ли интерес от италиански клуб към Данило Асприля.