29 Април 2026сряда19:10 ч.

Белият дом спря парите за „Политико“

/ брой: 27

автор:Дума

visibility 17101

Изпълнителната власт на САЩ прекратява финансирането на изданието „Политико“, съобщи в Екс Илон Мъск, който вече оглавява Департамента за правителствена ефективност на САЩ (DOGE).
Говорителката на Белия дом Каролин Ливит заяви, че правителството ще отмени абонаментите за „Политико“ на обща стойност около 8 млн. долара годишно. Тя отбеляза, че „Политико“ всъщност е субсидиран за сметка на американските данъкоплатци и екипът на DOGE вече е започнал работа по отмяната на плащанията към вестника. Доналд Тръмп винаги е критикувал финансирането на медии с публични средства.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 626

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 717

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 654

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 648

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 741

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ