16 Септември 2025вторник14:57 ч.

БДЖ с намаления за ученици и студенти

/ брой: 172

автор:Дума

visibility 377

В началото на учебната година от „Български държавни железници“ (БДЖ) напомниха, че ученици и студенти до 26-годишна възраст могат да пътуват с 50% отстъпка от редовната цена на билетите във втора класа на всички пътнически и бързи влакове. 
За да се възползват от намалението, те трябва да извадят железопътна карта „Учащ“, която се издава във всички гари и бюра срещу снимка и уверение от учебното заведение. Картата струва 1 лев и важи от 1 септември до 30 септември на следващата година.
Притежателите на карта „Учащ“ имат право и на допълнителни преференции – 50% намаление при закупуване на абонаментни карти за един или три месеца, като пътуванията важат и за пътнически, и за бързи влакове без доплащане.
БДЖ предлага и 75% отстъпка за групови пътувания на ученици и студенти, ако групата е от минимум десет души. Нужно е учебното заведение да предостави поименен списък и писмо, заверени с подпис и печат. Ако учащите са от различни училища или университети, всеки трябва да има карта „Учащ“. Същото намаление ползват и придружаващите преподаватели.
За удобство на училища и университети БДЖ е публикувало унифициран формуляр за заявки за групови пътувания, както и пълния регламент за тях, на официалния си сайт www.bdz.bg.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 410

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 368

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 361

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 398

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 359

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 389

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 383

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 417

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ