Байерн лъже Реал с 2:1

Крадци оставят Роналдо и още 3-има от "кралския клуб" без бутонки преди мача

/ брой: 91

visibility 79

Байерн Мюнхен поведе на Реал Мадрид с 2:1 след първия полуфинал в Шампионската лига. На "Алианц Арена" французинът Франк Рибери (17) откри за домакините в началото на мача, а скоро след почивката германският национал Месут Йозил (53)  изравни. Минута преди края на редовното време Марио Гомес донесе успеха на 4-кратните еврошампиони срещу рекордьорите на континента с 9 евротитли.
Още в 7-ата мин. след пас на Месут Йозил през двама топката стигна до Карин Бензема, но вратарят Мануел Нойер изби шута му в корнер. При ответната атака Рибери проби отляво и преодоля Серхио Рамос, който протегна крака си, но не го препъна. Испанецът обаче леко задържа за фланелката французина и той се строполи в наказателното поле. Съдията Хауърд Уеб обаче не се подведе. След грешка на Рамос, който успя да не покрие центриране от корнер на Тони Кроос, топката попадна в застаналия зад него Бадщубер и се отклони към Рибери, който от 10 м с нисък удар я провря между 4-ма защитници и под плонжа  на вратаря Икер Касияс. Колегата му Нойер пък предотврати изравняване след шут на Бензема. Германският страж обаче капитулира след грешка в защитата пред него. Бензема намери с диагонален пас Кристиано Роналдо, който се помъчи да прокара топката между краката на Нойер. Отбитата топка пък Бензема подаде към аутлинията. Там Роналдо застигна топката и я върна на 1 м пред плонжиралия Нойер и Йозил го простреля.
4 минути преди края на редовното време домакините имаха претенции за дузпа, след като Коентрао и Рамос затвориха Марио Гомес и той падна в пеналта. В предпоследната минута пък резервата Гомес донесе успех на баварците след пробив на капитана Филип Лам по десния фланг.
каре
Играчите на Реал Мадрид са били обрани непосредствено преди мача. Дръзки крадци задигнали 6 чифта бутонки, 3 от които на най-скъпия футболист в света Кристиано Роналдо. Загуби претърпели още Карим Бензема и голмайсторът Месут Йозил.
Задигната е и друга екипировка на Реал, а говорителят на Жозе Моуриньо вече успя да изкаже мнението си за кражбата, като обяви, че случилото се е срамно. От Реал М веднага се оплакаха в УЕФА за инцидента, но от Байерн се оправдаха, че няма камери в съблекалните и това ще направи разкриването на апашите изключително трудно.

СЛЕД МАЧА

Юп Хайнкес, треньор на Байерн М:
"Искам да изкажа голям комплимент на моите футболисти, които играха много добре. И след като резултатът не беше изгоден за нас, те тичаха още повече и играха още по-добре. Беше ясно от самото начало, че и двата отбора ще се борят за победата, ще стане отворен мач. Според моето мнение ние заслужавахме победата и се наложихме над един велик отбор. Ние играхме с глад за победа, със страст и с амбиция. И в Мадрид ще се стараем да  създаваме голови възможности и ако можем, да вкараме един или два гола. Няма да се борим за равенство. Гомес работи здраво през цялото време и накрая беше възнаграден за усилията, които положи. Ако някой си е мислил, че полуфиналът няма да бъде физически сблъсък, не знам какво да кажа. Няма да бъде по-различно и на реванша. Едва ли ще ни бъде лесно, но след този резултат нищо не е решено и всеки може да излезе победител след втората среща."
Жозе Моуриньо, старши треньор на Реал М:
"Няма да критикувам съдията, приемам решенията му. Първият гол, който получихме,  трябваше да бъде отменен, но това не ми дава причина да го критикувам. Смятам, че реалният резултат трябваше да бъде равенство. Но това е футболът, когато вкараш и мачът свърши, няма какво да се направи. Но това не е катастрофален резултат. Искахме да спечелим в Мюнхен. Сега трябва да победим у дома и да се класираме. Не е най-тежката ситуация в света. Можем да го направим. Реал винаги играе за победа - и у дома, и като гости. Сега играем у дома и да видим първо как ще бъдат отборите след предстоящите мачове.  Разбира се, умората може би вече си личи у всички, сезонът е пред своя финал. А и в този мач и двата състава се бореха за всяка топка, наистина беше изтощително. Няма нужда да си тръгваме с негативни мисли след този мач. Не заслужавахме загубата, но какво да се прави - това е футболът. Нямаме някакъв невероятен пасив за наваксване, можем да победим у дома с 1:0 или 2:0, също така и 3:1. Всичко това е по силите на нашия отбор. И нашите фенове ще бъдат зад гърба ни."
Месут Йозил, вкарал гола за Реал М:
"Играем много силно у дома и ще го покажем в реванша. Аз съм напълно уверен, че ще се класираме за финала. Разбира се, че съм разочарован от тази загуба. Но трябва да гледаме позитивно и съм сигурен, че ще се върнем в Мюнхен, но за финала."
Ариен Робен, халф на Байерн:
"Мисля, че ние ще продължим на финала. След тази победа сме в доста добра позиция да се класираме за заключителния мач в турнира."
Емилио Бутрагеньо, спортен директор на Реал М:
"Байерн игра много настойчиво в последните минути на мача. 1:1 беше добър резултат, но и 1:2 не е толкова лошо. Въпреки това щеше да бъде добре, ако бяхме избегнали този гол в последната минута. Но голът като гост винаги е много важен. Знаехме, че в Мюнхен ще бъде тежко, но с подкрепата на публиката трябва да продължим в мача за титлата."
Тони Кроос, полузащитник на Байерн:
"Ние бяхме много по-мотивирани от играчите на Реал. Започнахме да атакуваме от самото начало. Нашият отбор трябваше да използва домакинското си предимство. Благодаря на феновете ни, тяхната подкрепа много ни помогна. Малко сме разочаровани, че не победихме на нула. А сега с 2:1 ни чака много по-труден мач. Знаем много добре как Реал играе у дома. Трябва да съхраним концентрацията си и да излезем все едно сме в Мюнхен."

Голмайстори в турнира
на Шампионската лига
14 гола: Лионел Меси (Барселона)
12 гола: Марио Гомес (Байерн)
 8 гола: Кристиано Роналдо (Реал М)
 7 гола: Карим Бензема ( Реал М)
 5 гола: Златан Ибрахимович (Милан), Александер Фрай (Базел), Роберто Солдадо (Валенсия), Бафетимби Гомис (Лион), Хосе Калехон (Реал М), Единсон Кавани (Наполи), Сейду Думбия (ЦСКА М), Роман Широков (Зенит СП)