Барса пръв на 1/8-финал

Лионел Меси изгледа от пейката пореден мач на каталунците

/ брой: 217

visibility 459

Барселона първи се класира на 1/8-финалите в Шампионската лига. В IV кръг на групите каталунците завършиха 1:1 с Интер и така са недостижими от третия и четвъртия в група В.

На "Сан Сиро" и без Лионел Меси тимът на Ернесто Валверде доминираше изцяло, като само брилянтните изяви на стража на домакините Самир Ханданович лишиха гостите от победа. За 90 мин. испанският първенец отправи близо 30 удара към вратата на "нерадзурите", но словенецът се пропука само пред Малкъм (83). За бразилеца това е и първи гол за новия му отбор, в който той пристигна през лятото. Барса обаче загуби първи точки в тазгодишното издание на надпреварата заради гения на Мауро Икарди (87). Капитанът на Интер спаси тима си с единствения точен удар на домакините в мача.

В Милано се очакваше в игра да се завърне Меси, който последните седмици се възстановява от фрактура на дясната ръка. 5-кратният носител на "Златната топка" пътува за Италия, но Валверде предпочете да не го включва дори в групата, за да го пази от усложнения. Така Барса спази традицията да не печели като гост на Интер. И в четвъртата си визита на "Сан Сиро" тимът остана без победа, като има три равенства и едно поражение. "Нерадзурите" пък прекъснаха серия от пет поредни победи на свой терен.

В другата среща от групата Тотнъм обърна ПСВ с 2:1 за първия си успех за сезона. В герой на "Уембли" се превърна обичайният заподозрян Хари Кейн (78 и 89). Той вече е с 13 гола в 14 мача в Шампионската лига, като освен това е отбелязал общо 22 попадения за "шпорите" в евротурнирите.

"Това беше четвъртият ни мач за девет дни и съм във възторг от реакцията и начина, по който обърнахме резултата. Допуснахме бърз гол, но след това отборът игра фантастично, бори се, но без да прибързва, търпеливо дочака своя шанс. Предстоят ни два важни мача. Барселона вече обезпечи класирането си за 1/8-финалите, ние също имаме шансове и ще опитаме спечелим оставащите ни мачове", закани се мениджърът на лондончани Маурисио Почетино.