20 Октомври 2024неделя21:21 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

РИА Новости:

Българският премиер разкритикува проекта "Бургас - Александруполис"

/ брой: 247

автор:Дума

visibility 311

Българският премиер Бойко Борисов разкритикува проекта за трансбалканския петролопровод "Бургас - Александруполис", като заяви, че екологичната му обосновка не удовлетворява страната му, предаде РИА Новости.
Русия, Гърция и България се договориха за изграждането на почти 300 км петролопровод, заобикаляйки натоварения трафик в черноморските проливи, през 2007 г., но след идването на власт на дясноцентристкото правителство на Борисов през 2009 г. реализирането на проекта стигна до задънена улица.
"Не е възможно екологичната оценка на петролопровода "Бургас - Александруполис" да е положителна. Никой не може да докаже, че няма риск от разлив на петрол в Бургаския залив", коментира българският премиер.
Компанията "Транс-Болкан Пайплайн", от която Русия притежава 51%, внесе оценка за въздействието на тръбопровода за социалната и околната среда за експертиза от страна на Министерството на околната среда, енергетиката и климатичните промени на Гърция, както и в Министерството на околната среда и водите на България. В понеделник руският министър на енергетиката Сергей Шматко заяви, че Русия и Гърция ще създадат съвместна работна група за изработването на съвместна позиция за изграждането на петролопровода.

Чуждите инвестиции се сринаха със 77% за година

автор:Дума

visibility 2145

/ брой: 199

Завършването на първия лот от "Хемус" се отлага

автор:Дума

visibility 2158

/ брой: 199

61% от питейната вода у нас се губи

автор:Дума

visibility 2822

/ брой: 198

Безсрамие!

автор:Мая Йовановска

visibility 2924

/ брой: 199

Мутра „спасител“

автор:Юри Михалков

visibility 2594

/ брой: 199

100 решения за България

автор:Дума

visibility 2261

/ брой: 199

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ