20 Февруари 2026петък21:06 ч.

България - Унгария остава под въпрос

Вероятността срещата да се играе на ст. "Христо Ботев" в Пловдив е нулева, обяви строителят на "Колежа"

/ брой: 219

автор:Дума

visibility 1787

Вероятността срещата България - Унгария да се играе на ст. "Христо Ботев" в Пловдив е нулева. Това обяви собственикът на фирмата, която строи "Колежа", Илиян Филипов. В момента се израждат козирките на арената, около която има 200 тона метални конструкции.
Всичко е в ръцете на общината, която днес окончателно трябва да вземе решение и да уведоми Филипов. Той след това ще може да отговори дали ще изпълни заръките на местния парламент. Така срещата в четвъртък остава под въпрос.
"Не мога да кажа дали ще се играе мачът тук. Това е решение на общината. Аз съм изпълнител на проекта. Нямам договори с БФС и не искам да общувам с централата. БФС трябваше да уведоми общината, че ще има такова събитие 20 дни по-рано. Трябваше да направим комисия, за да преценим какво трябва да се извърши, за да се проведе безопасно мероприятието. Те уведомиха собственика 9 дни по-рано. Готов съм да отложа строителните дейности, но не знам дали ще имаме тази възможност", обяви Филипов пред БНТ.
Той разкри, че е заплашван от зам. изпълнителния директор на БФС Христо Запрянов, че лицензите на пловдивските стадиони ще бъдат отнети за по 1 година.
"Хвърлили сме много труд по стадиона. Не ми е приятно, когато чуя, че някой иска да затвори едно от най-модерните съоръжения в България. Лъжа е, че "Христо Ботев" е получил лиценз с условности. Съоръжението има Акт 16", добави той.
Филипов заяви, че на среща в общината подобна заплаха е отправил и техническият директор на БФС Георги Иванов. Гонзо е юноша на Локо Пд.
"Категоричен съм, че лицето Илиян Филипов е лъжец! Лично ще го подведа под съдебна отговорност. Не само аз, но и БФС, заради клеветите по адрес на Запрянов", зарече се Гонзо.
Срещата трябваше да е в София, но БФС я премести в Пловдив без публика, защото се изплаши от готвените протести срещу Боби Михайлов.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ