20 Май 2024понеделник04:34 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

България е сред страните с най-висок разплащателен риск

/ брой: 109

автор:Дума

visibility 234

Страната ни е сред страните с най-висок разплащателен риск през 2012 г. Бизнесът в страните от ЕС получава плащанията по фактури средно за 49 дни. Има държави обаче, които продължават да бавят разплащанията си по 60 и повече дни. Страните с най-висок разплащателен риск през 2012 г. са били Гърция, България, Хърватия и Португалия, а Финландия, Швеция и Норвегия са били с най-нисък риск. Това сочи изследване на Financial Times.
Европейските компании са отписали лоши дългове за рекордните 350 милиарда евро миналата година, повече от годишния БВП на Австрия, Дания или Финландия, посочва изданието. Това е със 7 на сто повече спрямо предишната година, а в 27 от изследваните 31 страни от шведската кредитна компания Intrum Justitia условията за отпускане на кредити или се влошават, или остават непроменени. Загубите възлизат на 3 на сто от всички отстоящи задължения на бизнеса в Европ.
"Това е най-високото ниво на загуби от лоши дългове досега и прогнозата е мрачна", коментира Ларс Волунг, изпълнителен директор на Intrum Justitia. Само в северните страни положението е по-добро, като всички с изключение на Норвегия регистрират по-малко загуби на лош дълг спрямо миналата година.
Малките компании страдат повече от големите. Тези с над 2500 служители са отписали само 1.5% от дълговите си активи през миналата година, тези с по-малко от 19 служители са загубили 4.3%, а компаниите с 20 до 49 служители - 3.6%. Това е тревожно за европейската икономика, която разчита в по-голяма степен на малките компании, отколкото другите региони на света, като например САЩ.
Положителна тенденция, очертана от изследването, в което са участвали близо 10 000 дружества от Европа, е, че времето, за което бизнесът получава плащане, намалява за втора поредна година. За периода 2008-2011 г. то е било средно 56 дни, сега е 49.

 

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1435

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1386

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1408

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 1530

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1454

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1549

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1352

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 1665

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1640

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1551

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ