22 Май 2026петък22:31 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Баку и Ереван на "прага на мира"

/ брой: 108

автор:Дума

visibility 308

Външният министър на Азербайджан Джейхун Байрамов е оптимист, че страната му и Армения ще намерят много скоро решение на дългогодишния конфликт около Нагорни Карабах. По време на заседание на Постоянния съвет на ОССЕ той подчерта, че за първи път от обявяването на независимостта си и двете държави поемат ангажименти взаимно да зачитат суверенитета, териториалната цялост и неприкосновеността на границите си и така те вече са "на прага на мира". 

Байрамов подчерта, че Азербайджан работи активно с Армения за осигуряване на устойчив мир. Според него разговорите, проведени през последните няколко седмици във Вашингтон, Брюксел, Москва и Кишинев, са "позволили да се разберат по-добре позициите".

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ