20 Ноември 2025четвъртък02:59 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Атанас Зафиров: БСП ще повиши резултата си на предстоящите избори

/ брой: 153

автор:Дума

visibility 355

БСП ще повиши резултата си на предстоящите избори, защото през последните 6 месеца се доказа като партия във възход. Това заяви зам.-председателят на БСП и водач на листата във Враца Атанас Зафиров в тв интервю. Според него левицата е в добра кондиция и това е станало ясно и на последния пленум. Зафиров е убеден, че хората ще отчетат, че през последните 7 месеца БСП е била социалният стожер в правителството "Петков".

"От първия си ден служебният кабинет показа, че ще е реваншистки, и присъствието на социалисти в едно такова правителство буди основателни притеснения. Мина вече 1/10 от съществуването на служебната власт и не виждаме нещо съществено да се е променило в живота на българите. Хората в момента се вълнуват от инфлацията и цените на енергоносителите, а в същото време правителството не дава решение", посочи Зафиров. Служебният кабинет обикаля студията с високопарни приказки, все едно имат намерение да управляват най-малко 5 години, увеличават бордовете на държавните предприятия, посочи той и даде пример с Държавната консолидационна компания.

"На пленума приехме позиция, с която се разграничихме от действията на министрите, членове на НС на БСП, които в нарушение на устава приеха да са част от служебния кабинет на президента Румен Радев. Ясно декларирахме, че тяхното участие в този кабинет, както и на заместник-министри и областни управители, е в лично качество и не ангажира БСП", припомни Зафиров. Той призова тримата министри да отговорят по какъв начин мислят да се включат в кампанията на БСП, тъй като всеки партиен член трябва да участва и в политическия живот на формацията си.

"Основната цел пред БСП е успешно участие в изборите и добър резултат. Не знам как в качеството си на министри Весела Лечева, Крум Зарков и Явор Гечев ще участват в този процес. Те се самоизключиха от сърцата на българските социалисти, тъй като приеха да участват в правителството, в което социалисти уволняват социалисти", коментира Зафиров. Според него икономика и бизнес в момента имат жизнена нужда от редовни постъпления на газ и то на добра цена, затова трябва незабавно да започнат преговори с "Газпром".

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Зимната ваканция у нас поскъпва с до 10 на сто

автор:Дума

visibility 2849

/ брой: 217

Пускат единен електронен билет в транспорта

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 217

Държавата печели от енергетика и военна промишленост

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Взехме нов заем за 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 2315

/ брой: 217

СС на ООН прие резолюция за Газа

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Проверки за глоби в Босна и Херцеговина

автор:Дума

visibility 2077

/ брой: 217

Мадуро е готов да се срещне с Тръмп

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 217

Армейски колапс грози Украйна

автор:Дума

visibility 2249

/ брой: 217

Сезон на добавките

автор:Аида Ованес

visibility 2557

/ брой: 217

Бойкот на заведенията

автор:Иван Бакалов

visibility 2405

/ брой: 217

Викане срещу празна обществена сграда

visibility 2132

/ брой: 217

Имаш ли спестени пари да ми услужиш?

автор:Аида Ованес

visibility 2354

/ брой: 217

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ