06 Юни 2026събота08:25 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Прокуратурата разследва печатница за фалшиви евро в село Реброво, принтирани в хол

автор:Дума

visibility 717

Софийската окръжна прокуратура е повдигнала обвинения на трима души по досъдебно производство за прокарване в обращение и опит за прокарване в обращение на подправени парични знаци, за изготвяне и опит за изготвяне на фалшиви банкноти евро, за укриване на предмети, материали и средства, предназначени за изготвянето им, съобщиха от държавното обвинение.
Двама от обвиняемите са задържани за срок до 72 часа, като предстои да се поиска от съда постоянният им арест. Третият е с парична гаранция заради тежкото му здравословно състояние. Те са многократно осъждани.
Разследващите обясняват, че на 2 юни в хранителни магазини в селата Церово и Гара Лакатник, община Своге, при заплащане на покупки били прокарани в обращение три подправени банкноти с номинал 20 евро. По същото време в един от търговските обекти е бил направен опит за плащане с друга неистинска банкнота от същия номинал.
Установено е, че през периода от май 2026 г. до 3 юни 2026 г. в помещение, обособено като хол в имот в село Реброво, община Своге, са били укривани средства и материали, предназначени за изготвяне на фалшиви парични знаци. При извършените процесуално-следствени действия са открити и иззети шест принтера, два плотера за рязане на хартия, компютърна техника, UV детектор, машина за броене на пари, мултифункционално устройство, мастила за печат и други вещи.
На същия адрес са намерени 19 заготовки за банкноти с номинал 20 евро и 3968 холограмни стикера, предназначени за изготвяне на неистински банкноти.
ДУМА припомня, че преди два дни мъж на 35 години от село Градежница беше задържан в Тетевен за прокарване в обращение на фалшиви парични знаци. При извършения обиск в него бяха намерени 20 банкноти с номинал от 10 евро, осем банкноти с номинал от 20 евро и две банкноти с номинал от 5 евро - общо 370 евро.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ