13 Юни 2025петък08:08 ч.

Арестуваха крайнодесни, планирали преврат

/ брой: 38

автор:Дума

visibility 1098

Германската полиция нахлу в няколко сгради в провинция Бавария като част от разследване на заговор, замислен от крайнодясното екстремистко движение "Граждани на Райха". То планирало да предизвика масово прекъсване на електрозахранването и да извърши правителствен преврат.

"Започвайки през 2020 г., обвиняемите са заподозрени в подготвянето на планирано прекъсване на електрозахранването в голяма част от Германия, саботирайки електрически стълбове, което е имало за цел да позволи на други групи да завземат властта в Германия чрез политически преврат", се казва в изявление на мюнхенската прокуратура.

Арестуваните са обвинени в организирането и членството в терористична групировка.

 

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ