26 Юли 2026неделя09:41 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимки ДО Варна

Антонио ди Кристофано ще свири във Варна

Виртуозният пианист ще изпълни Концерт за пиано и оркестър № 1 от Морис Равел

/ брой: 211

автор:Дума

visibility 4081

Специален гост на симфоничния концерт във Варненската опера на 8 ноември от 19 ч. е италианският пианист Антонио ди Кристофано - виртуоз с блестяща кариера на петте континента, преподавател в реномирани консерватории и жури на световни конкурси за пиано. Концертът ще предложи програма за ценители - включени са Увертюрата към операта "Вълшебният стрелец" на Вебер, Концерт за пиано и оркестър № 1 в сол мажор от Равел и Пета симфония "Реформаторска" на Менделсон. Оркестъра на Варненската опера ще дирижира Николай Хилендаров.
Възпитаник на Консерваторията "Керубини" във Флоренция, Антонио ди Кристофано е канен в Карнеги хол в Ню Йорк и Музикферайн във Виена, свири с реномирани оркесктри по цял свят, работи с прочути диригенти. Ди Кристофано записва с компании като "Velut Luna" и "Millenium", а последният му издаден диск е със сонати на Бетовен. Участва в жури на престижни международни конкурси за пиано и е гост-преподавател в консерваториите в Москва, Валенсия, Дубровник, София, Шанхай, Солун и др.
На варненска сцена Антонио ди Кристофано ще изпълни Концерт за пиано и оркестър № 1 на Морис Равел, в който композиторът е повлиян от Гершуин, джаз и блус звученето.
Концерта ще дирижира варненецът Николай Хилендаров, възпитаник на НУИ "Добри Христов" и студент по дирижиране в класа на проф. Григор Паликаров в НМА "Проф. Панчо Владигеров". С оркестъра на Варненската опера той участва в оперни спектакли и симфонични концерти, както и в програми от Международния музикален фестивал "Варненско лято".

Карикатура на деня - 24.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 2782

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ