17 Юли 2025четвъртък20:01 ч.

Ангелов предлага епидемичната обстановка да се удължи с 3 месеца

автор:Дума

visibility 1417

Здравният министър проф. Костадин Ангелов ще предложи на Министерския съвет извънредната епидемична обстановка да бъде удължена с 3 месеца. Това обяви самият той в отговор на въпрос по време на изслушването му в здравната комисия в парламента, предаде БГНЕС.

Това означава, че извънредната епидемична обстановка в страната би продължила до края на май.

„Допускаме, че новият щам е вече тук. Това поставя в опасност бъдещите противоепидемични мерки. Срокът ще е необходим за разгръщането на всички необходими мерки“, допълни здравният министър.

„Нещата са притеснителни в Европа заради лошите тенденции, свързани с новия „британски“ щам, защото той се разпространява по-лесно и по-бързо - един преносител заразява 2,6 души. Ако се случи това в България, а с голяма вероятност се допуска, това ще постави в риск бъдещите противоепидемични мерки“, обясни още проф. Ангелов, цитиран от Фокус.

 

 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ