19 Септември 2024четвъртък08:07 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Акад. Денков: Привършва прегледът на учебните програми

автор:Дума

visibility 808

Привършва прегледът на учебните програми. През следващите няколко месеца до септември трябва да бъдат направени предложения за това какво да се промени в тях. Известно време ще отнеме промените да бъдат отразени в учебниците. Това заяви пред Нова тв министърът на образованието акад. Николай Денков.

Опитваме се да дефинираме къде са истинските проблеми. Казваме, че проблемът е математиката. Но ако погледнете анкетите - в първи клас никой не се оплаква. Във втори клас изведнъж се появява проблемът”, посочи министърът.

Според акад. Денков има две неща около квалификацията на учителите, които трябва да се променят максимално бързо. „Едното е да вложим повече практически занимания в обучението на студентите. Чуваме като коментари, че те се подготвят твърде теоретично и когато влязат в клас са изненадани от това, което виждат. Стажовете и практическите занимания трябва да започнат по-рано”, смята той. И допълни: „Второто е квалификацията да бъде насочена към това, което липсва на конкретния учител. Между училищата има огромна разлика. Всеки учител среща специфични проблеми”.

Министърът коментира визитата си на общото събрание на Софийския университет. „Да, имаше прието решение. Те казват: „Ние искаме реформи, но искаме да участваме в тях”. Това е съвсем разбираем призив от страна на СУ. Диалогът с тях ще се интензифицира. Ние ще продължим да работим заедно. Важно е реформата да се води от тези, които са най-напред в този строй”, уточни акад. Денков.

Допълнителни учебни седмици той обясни, че трябват за ваканции, за да могат учениците и учителите да почиват периодично. „Не по-малко важно е да вкараме новите методи за образование, които се развиват изключително бързо”, допълни министърът на образованието. 









Токът в Южна Европа - до пет пъти по-скъп

автор:Дума

visibility 618

/ брой: 178

Фон дер Лайен ни даде постен и скромен ресор

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 178

Единайсет жени в новата Еврокомисия

автор:Дума

visibility 656

/ брой: 178

Атина иска европейско решение за мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 178

Накратко

автор:Дума

visibility 725

/ брой: 178

Ще се примири ли ЕП?

автор:Кристиан Вигенин

visibility 707

/ брой: 178

Светът по ръба на глобална и ядрена война

автор:Юри Михалков

visibility 675

/ брой: 178

Такса смет или национална криза с боклука?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 614

/ брой: 178

Неуредици

автор:Барбара Пейчинова

visibility 827

/ брой: 178

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ