24 Февруари 2026вторник10:58 ч.

Агония

/ брой: 226

автор:Павел Георгиев

visibility 4614

Павел ГЕОРГИЕВ


Безспорно е, че страната има нужда от работещ парламент, който да разполага със стабилен времеви хоризонт за решаване на належащите пред обществото проблеми. Още повече в ситуация на кризи и война. С оглед на това, решението на президента да не бърза с връчването на мандатите е донякъде разбираемо. Или пък не?

Трябва да се отбележи, че от началото на функционирането си сегашното Народно събрание не е приело почти никакви мерки за доходите, галопиращата инфлация и бюджета за догодина. Вместо това парламентът беше зает с "жизненоважни теми", като унижението на руския посланик, безпрецедентния тридневен избор на председател и ускореното приемане на България в еврозоната. Кулминацията на цялата гротескна картина бе гласуването за изпращане на оръжие за Украйна, без изобщо да се вземе предвид мнението на над 70 на сто от българите, които ни най-малко не подкрепят подобно решение.

Измина предостатъчно време, в което партиите би следвало да са се разбрали помежду си за възможността за съставяне на кабинет. Вместо това повечето от тях отсега готвят своите предизборни кампании и взимат поредица решения, неадекватни на действителността. Напук на онези, които за пореден път показват държавническо отношение и призовават за разум, но, уви, остават нечути. Затова всяко следващо забавяне на консултациите и отлагане на връчването на първия мандат е безполезно и вредно за държавата. 

А парламентът ясно показа, че е неспособен да работи в условия на липса на редовен кабинет и без ясно изразено управляващо мнозинство.

Господин президент, прекратете тази агония! В противен случай рискувате да докажете, че имате силен интерес тя да продължи.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 2267

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 1908

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 2115

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 2171

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 2026

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 2190

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 2148

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 2118

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 2279

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 2119

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 2215

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 1929

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ