20 Февруари 2026петък17:38 ч.

Агенцията за инвестиции отива в "София Тех Парк"

/ брой: 10

автор:Дума

visibility 8819

Българската агенция за инвестиции (БАИ), която миналата година спешно трябваше да освободи помещенията си на "Врабча" 23, за да може там да се нанесе ДПС-Ново начало, най-сетне ще има нов дом.  
Бившият вече служебен кабинет е одобрил публичното дружество "София Тех Парк" да даде под наем работни помещения на агенцията. "Осигуряването на представителност на офисите на БАИ е и една от мерките, които Министерството на иновациите предприема по препоръка на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие за укрепване на капацитета на Агенцията за инвестиции", се казва в съобщението.
През ноември БАИ трябваше скоростно - само за 48 часа - да освободи етажа, на който се помещаваше на "Врабча" 23. От Министерството на иновациите, под чиято шапка е агенцията, се оправдаха, че въпросната сграда не е осигурявала адекватни работни условия, затова още в края на 2023 г., при приемането на държавния бюджет за 2024 г., са осигурени 5 млн. лв. за преместване на агенцията в нова. БАИ обаче бе преместена в доста стара сграда на "6-ти септември" 21. Явно това е било временно решение, което показва, че изнасянето на агенцията от "Врабча" 23 е било непредвидено.
Седмица преди Коледа служебният кабинет отряза 4 млн. лв. от осигурените преди това 5 млн. лв. за преместване на БАИ. Парите бяха насочени към фонд "Земеделие", за да се попълнят търсещите се 125 млн. лв. украински помощи за земеделските стопани.
Ефектът от разходването на средствата за наем ще се увеличи, като „София Тех Парк" АД ще реинвестира средствата в приоритетна област иновации за насърчаване на иновациите и на развитието на високотехнологични фирми, стартъпи, научни разработки и висококвалифицирани специалисти.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ