15 Септември 2025понеделник22:13 ч.

71% недоволни от управлението на Шолц

Трите партии от коалицията претърпяха загуби на изборите за Европейски парламент

/ брой: 111

автор:Дума

visibility 5638

Недоволството в Германия от управляващата коалиция се е увеличило до рекордно равнище, показва проучване на общественото мнение, представено от националната телевизия Цет Де Еф.
Анкетата е проведена сред 1334 души между понеделник и сряда. Недоволни от работата на правителството са 71% от тях - с 5 на сто повече, отколкото миналия месец. Около 51 процента от анкетираните са се изказали в полза на свикването на предсрочни избори, но 66% все още смятат, че коалицията ще продължи да управлява до края на мандата си през следващата година.
И трите партии от управляващата коалиция претърпяха загуби на изборите за Европейски парламент, докато крайнодясната "Алтернатива за Германия" отбеляза огромен успех. Евровотът е смятан за ранен индикатор за националните избори.
Като една от основните причини за недоволството на германците от кабинета, с преобладаващо мнозинство на социалдемократите, е спадът на жизнения стандарт в най-голямата икономика в Европа. Правителството опитва да се справи с енергийната криза, предизвикана от конфликта между Русия и Украйна, както и с последиците от КОВИД-пандемията, отбелязват световните агенции.
В съседна Франция, където управляващите либерали се представиха още по-слабо на европейските избори, спечелени от крайната десница, президентът Еманюел Макрон свика предсрочни парламентарни избори. На този етап канцлерът Шолц отхвърли възможността за предсрочен вот в Германия.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ