20 Февруари 2026петък18:10 ч.

56% от българите са си обещали нещо за 2020-а

"Личностното развитие" е на първо място и при двата пола

/ брой: 6

автор:Дума

visibility 961

Сред анкетираните българи 56 на сто са си дали новогодишно обещание за 2020 г. Налице е увеличение, след като миналата година хората са били 41%. Това сочат данните от онлайн прочуване на Нилсен адмосфер България и Български национален панел, проведено сред интернет потребители.

Началото на годината обичайно се свързва със започването на нов период, като за много хора това означава да дадат пред себе си важно обещание, а и много често то е повече от едно. 

Обещанията, дадени за 2019 г., са били свързани най-вече с "личностно развитие" (47%), "лоши навици" (като пушене, пиене на алкохол и др. - 34%) и "диета" (загуба на тегло или здравословно хранене - 32%).

Има малки разлики в темите на обещанията при мъжете и жените, но въпреки това "личностното развитие" е на първо място и при двата пола. Следващият най-популярен отговор при дамите е "диета", докато господата залагат на "финанси". Представителките на нежния пол са си обещавали по-често неща, свързани със "семеен живот" и "пътуване", а мъжете - със "спорт".

Без значение какви са били обещанията, респондентите са били много успешни в спазването им през 2019 г. 17% са изпълнили всички свои заръки, 23% - около 75 на сто от обещанията си, 30% - близо половината, 12% - четвърт от намеренията си, а 18% - не са спазили нито едно от тях. Любопитно е, че 82% са постигнали поне една от поставените в началото на годината цели.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ