13 Юни 2025петък09:05 ч.

26 агро организации продължават с блокадите

/ брой: 29

автор:Дума

visibility 15803

Протестите на недоволни 26 земеделски организации продължават, докато други две сдружения - на зърнопроизводителите и Българската аграрна камара трябва да подпишат примирително споразумение с правителството.
26-те земеделски организации твърдят, че произвеждат 80% от млякото, 90% от зеленчуците, 30% от зърното, 100% от ориза и маслодайната роза в страната. Сред тях са Обединени български животновъди, Национална асоциация на оранжерийните производители, Асоциацията на земеделските производители в България, Националния съюз на градинарите, Асоциацията на млекопреработвателите, а също така асоциации на овощарите и картофопроизводителите.
Те призоваха премиера Николай Денков да не подписва споразумение с асоциацията на зърнопроизводителите и с Българската аграрна камара, която се управлявала от нереални земеделски производители, близки до аграрния министър Кирил Вътев.
Те настояват за нови преговори и за оставката на Вътев, който отказал да преговаря с истинските земеделци и подвеждал премиера. В противен случай днес в 11 часа ще има протест пред Министерски съвет. Те се заканиха утре да блокират 25 пътни възела в страната.
Огранизациите не приемат обещаната нова "украинска помощ" за тази година в размер на 150 млн. лв.
Недоволните земеделци и животновъди поставиха и куп други претенции за финансово подпомагане. Те настояват също така да бъде спрян вносът на земеделски продукти от трети държави, не само от Украйна, които не са произведени по европейските стандарти, или да бъдат въведени еко-такси за тези стоки.
Те се обявиха и против намеренията на земеделското министерство да бъде приет закон за аграрната камара.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ