29 Април 2026сряда06:34 ч.

АгроДУМА

1,5 млн. лв. за мини мандри

/ брой: 48

автор:Дума

visibility 13078

Фермерите могат да кандидатстват за държавна помощ за закупуване на мини мандри от 18 март, съобщи ДФ "Земеделие". Схемата "Инвестиции за закупуване или изграждане на обекти за преработка и/или обработка на сурово мляко" беше нотифицирана пред ЕК в края на 2018 г. Общият бюджет на помощта, която ще се прилага до 31.12.2020 г., е 1,5 млн. лв.

Целта на държавната помощ е да се подпомогнат малки и средни фермери и организации на производителите да преработват и реализират сами продукцията си на фермерските пазари и по този начин да увеличат доходите си. Кандидатите трябва да са регистрирани по Наредба 26 за специфичните изисквания за директни доставки на малки количества суровини и храни от животински произход.

По схемата ще се възстановяват до 50% от извършените разходи за изграждане на мини мандри, като максималният размер на помощта е до 60 000 лв. За отделните видове инвестиции са определени размери на максимално допустимите разходи. Когато кандидатите поемат ангажимент да извършат строително-монтажни дейности, крайният срок за реализация на инвестицията е до 18 месеца от датата на сключване на договора. Ако такива дейности не са заложени, срокът за изпълнение на инвестицията е до 9 месеца от датата на подписване. Заявления за подпомагане ще се приемат в Областните дирекции на ДФ "Земеделие" по място на осъществяване на инвестицията.

Дизелът поскъпва, въпреки резервите на България

автор:Дума

visibility 688

/ брой: 77

Плащаме и за пластмасовите бутилки

автор:Дума

visibility 668

/ брой: 77

Спират парното в София

автор:Дума

visibility 683

/ брой: 77

Държавата се отказва да ремонтира над 200 язовира

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 77

Китай заплаши ЕС с ответни мерки

автор:Дума

visibility 673

/ брой: 77

Руски генерал призова за истинска война

автор:Дума

visibility 701

/ брой: 77

Фицо обяви мерки за подкрепа на икономиката

автор:Дума

visibility 719

/ брой: 77

Накратко

автор:Дума

visibility 703

/ брой: 77

Отново за газлайтинга

автор:Юрий Борисов

visibility 667

/ брой: 77

Без избор

visibility 626

/ брой: 77

Великата правосъдна реформа

visibility 649

/ брой: 77

Швеция призна, че е сбъркала

visibility 714

/ брой: 77

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ