24 Февруари 2026вторник10:59 ч.

„Има такъв народ“ спечелиха кметския вот в Благоевград

автор:Дума

visibility 323

По предварителни данни кандидатът на „Има такъв народ“ Илко Стоянов печели балотажа на кметските избори в Благоевград.

Денят мина при много ниска избирателна активност – малко над 28 процента. От 65 хиляди души, имащи право на глас, едва 18 645 са гласувалите.

По неофициална информация Стоянов бие Румен Томов с над 10 на сто от гласовете, съобщава БГНЕС.

Промяната се оказа подмяна, коментира малко след първите резултати лидерът на БСП Корнелия Нинова.

Както предупредихме, промяната се оказа подмяна. ИТН и "Изправи се. Мутри вън!" се прегърнаха с ГЕРБ в Благоевград и заедно избраха бившия им заместник-кмет за градоначалник. Вместо да "изчегъртат " модела, го връщат на власт. Ние продължаваме последователно и  принципно да се борим с този модел за истинска промяна, написа Нинова в социалните мрежи.

Първите думи на Стоянов след края на изборния ден бяха, че ще промени всичко. И макар, че е кандидат за депутат на парламентарните избори следващата неделя, обеща да се закълне като кмет на Благоевград. Той е бивш зам.-кмет на ГЕРБ в Петрич.

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 2268

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 1909

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 2116

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 2171

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 2026

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 2190

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 2150

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 2119

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 2280

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 2119

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 2216

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 1929

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ