14 Март 2026събота03:42 ч.

Журналисти искат по-добри условия на труд в НС

/ брой: 239

автор:Юлия Кулинска

visibility 2486

Журналистите, отразяващи дейността на НС, изпратиха писмо до председателя му Росен Желязков, в което настояват да се създадат по-добри условия за работа. То е подписано от 85 репортери и е внесено в деловодството на парламента.
Журналистите настояват за по-добро интернет покритие пред пленарната зала, за превръщането на пространството пред нея в работно, за отваряне на кулоарите за достъп и за допълване на условията и реда за издаване на акредитации на медиите.   
Изявления се правят най-често "в движение" пред пленарната зала, а не от определената за целта т.нар. трибунка, която се намира два етажа под пленарната зала.
Лошото интернет покритие затруднява репортерите и ги принуждава да "пропътуват" няколко етажа, за да го осъществят с риск да пропуснат нещо важно, случващо се пред пленарната зала. Според представителите на медиите това може да бъде преодоляно с обособяването на пространство тип "трибунка" пред залата, което ще предотврати и хаотичното скупчване на журналистите около обекта на интерес.
Пространството пред пленарната зала бе замислено и представено на медиите като място за отдих и разговори между депутати и журналисти, но се наложи като работно пространство за вторите. То обаче не е пригодено за целта - освен добър интернет, няма достатъчно места за сядане и разговарящите стоят прави.
Голяма част от тези проблеми могат да бъдат решени и чрез отваряне на т.нар. кулоари за достъп на журналистите. Със затварянето им не само се нарушава духът на установената от десетилетия в старата сграда демократична практика на неформално общуване, но и то е неоснователно и необосновано, категорични са журналистите.

Закон за хранителната верига би осветлил спекулата

автор:Дума

visibility 741

/ брой: 47

До края на юни ще санират 585 блока, финансирани по ПВУ

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 47

Газът през април ще поскъпне с 5%

автор:Дума

visibility 665

/ брой: 47

Големите в ЕС зоват за общ капиталов надзор

автор:Дума

visibility 695

/ брой: 47

Иран удари с тежки и хиперзвукови ракети

автор:Дума

visibility 754

/ брой: 47

Испания ще бори речта на омразата

автор:Дума

visibility 721

/ брой: 47

Накратко

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 47

Кълчища

автор:Таня Джаджева

visibility 690

/ брой: 47

За нашенския абсурд

visibility 699

/ брой: 47

Стратегическа глупост

visibility 675

/ брой: 47

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ