15 Септември 2025понеделник21:59 ч.

Явор Гечев

Започва работа по закон за кооперирането

/ брой: 110

автор:Дума

visibility 1743

Тази седмица се създава работна група и започваме да разписваме закон за кооперирането в земеделието със западните варианти - фермерски кооперации, кооперативна верига, включително финансова, която дава възможност за окрупняване на продукция на друг принцип. Това каза заместник-министърът на земеделието Явор Гечев в Пловдив пред журналисти.
Амбицията на служебния екип е не просто да кърпи дупки, а да остави законодателни инициативи и стратегии в някои сектори. Сред по-трайните решения, които се търсят, са такива, които засягат розопроизводителите и преработвателите. "Подготвяме по-цялостна стратегия, ще оставим предложения, законодателни инициативи и промени в Закона за розите", обясни Гечев. Тютюнопроизводството е друг тежък сектор, на който ще бъде обърнато внимание.
Гечев отбеляза още, че ресорното министерство е на червено и е нужна спешна актуализация на бюджета.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ