29 Април 2026сряда13:14 ч.

Проф. Иво Петров Кадър: Bgonair

Замесиха името на известен кардиолог във фалшива реклама за лекарства

автор:Дума

visibility 5742

Нова злоупотреба с авторитети на публични фигури се върти из интернет. Това не е първият случай, а този път замесеният е кардиологът проф. Иво Петров. 

Името му се използва за продаване на таблетки, на които пише, че лекуват всичко, пуснато уж от кардиологът.

"Акцентът тук е, че не знаем какво има вътре, второ съставките може да са опасни, а и не са известни. Не са регистрирани и нямат производител", обясни пред Нова проф. Петров. 

Лошото е, че по този начин  се търгува с надеждата на хората за здраве, търгува се с доверието им към лекарите, на които вярват, смята още той.

Той посочи, че тази лъжа, и тези фалшиви средства са производство на интернет и трябва да имаме едно наум, защото няма как да са истински, особено ако пише, че лекуват всичко. 

"Преди да се купуват такива лекарства, нека хората проверяват", даде съвет той. 

"Спекулира се с името на много колеги, това трябва да бъде прекратено, но не можем да се справим сами", каза кардиологът, и добави, че няколко пъти се е обръщал към институциите, от които получавали подкрепа, по нищо повече не се случвало. 

"Трябва да се създаде една междуинституционална комисия с МВР, прокуратурата и Министерството на здравеопазването, за да могат потърпевшите да с обърнат към тях и това да се спира навреме", предложи проф. Петров. 

24 ЧАСА

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ