15 Юли 2026сряда11:20 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

СНИМКА: БИ ТИ ВИ

Юсуф с голи ръце вади хора от руините и четвърти ден чака да намерят сестра му жива

автор:Дума

visibility 3590

Пред руините на разрушените от земетресението сгради стои Юсуф. Той чака чудо - да намерят жива сестра му под една от срутените сгради в Газиантеп. Самият той е помогнал за спасяването на поне 20 души, като ги е изваждал с голи ръце. 

Племенникът и единия брат на Юсуф са успели да се спасят. Те се намират в болница със счупвания на крайниците. Мъжът обаче вече четвърти ден е там, за да открие и своята сестра. Все още има близо 35 тела под тоновете бетон, предаде bTV.

По думите на Юсуф в Газиантеп няма достатъчно доброволци, гражданска защита и техника. Затова се налага цивилните да вадят хора със собствените си ръце и да разчистват разрушенията. Той настоява за повече помощ, защото с напредването на времето вероятността да бъдат открити живи хора под сградите е все по-малка.

 Юсуф разказа, че вторичните трусове в града не спират. Днес също е имало такива, а опасността и други сгради да паднат е голяма. Обследват се съседните сгради до разрушенията, за да се прецени дали представляват опасност и трябва да бъдат съборени.

Общината е организирала палатки, в които да нощуват загубилите домовете си след труса. По думите на хората обаче това е само показна помощ. Храната например се налага да си осигуряват сами.

Турският град Газиантеп е опустял. По бензиностанциите има опашки от бягащи хора, разказва екипът на телевизията. В Кахраманмараш ситуацията е апокалиптична. И там хората живеят на улиците и се надяват на чудо – да намерят дом и да видят близките си живи.

Оставете Куба да живее!

visibility 1577

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ