05 Май 2024неделя02:36 ч.

Снимка dsport.bg, Ивелин Попов (вдясно) изигра срещу Ботев Вр последния си мач за Левски

Юноша спаси Левски

Ивелин Попов напусна преждевременно "синия" клуб

/ брой: 156

автор:Владимир Николов

visibility 198

Владимир НИКОЛОВ

Левски постигна измъчена победа над Ботев Вр с 1:0 като домакин в мач от V кръг от efbet Лига. В герой за "сините" се превърна 17-годишният юноша Преслав Бачев (83), който влезе през второто полувреме и се разписа с шут от 7-8 м в края на мача. Домакините отново изпитваха големи трудности пред вратата на съперника.

Треньорът на Левски Николай Костов направи 4 промени в сравнение с гостуването на Апоел Беер Шева, завършило 0:0. На местата на Уелтон, Дарлан, Марин Петков и Келиан ван дер Каап като титуляри започнаха Ивелин Попов, Джавад Ел Джемили, Патрик-Габриел Галчев и Асими Фадига. Капитанът Андриан Краев игра като централен защитник редом до Кордоба, а Роналдо - като ляво крило на мястото на Уелтон.

Двубоят започна с минута мълчание в чест на баскетболната легенда на България и Левски Атанас Голомеев.

Ивелин Попов изпълни корнер отдясно, а капитанът Краев (2) стреля с глава, но край левия стълб на вратата на Федерико Бариос. Малко по-късно Луис Соарес свали топката в краката на Рикардиньо, но таранът не успя да я спре и вратарят на врачани я улови. Цунами центрира отляво и Рикардиньо (14) стреля силно с глава, но над гредата. Джавад Ел Джемили (21) пробва фалцов удар с левия крак, но топката мина до десния стълб. Момчил Цветанов и Красимир Тодоров се озоваха сами срещу вратаря на Левски Пламен Андреев, успяха да го излъжат, но Тодоров се забави с изстрела и Цунами изби топката в корнер.

На почивката Николай Костов пусна Асен Чандъров, Уелтон и Илиян Стефанов на местата на Попето, Галчев и Рикардиньо. Малко по-късно в игра влезе и оказалият се жокер Бачев на мястото на Фадига. С първия си гол в елита тийнейджърът спаси 3-те точки за 26-кратните шампиони.

След почивката пропуски направиха Цунами, Стефанов и Уелтън. Левскарите заиграха твърде хазартно и при една контраатака резервата Марко Мажуга се измъкна сам, но стреля в тялото на синия вратар.

Часове след мача стана ясно, че Левски се раздели с Ивелин Попов по взаимно съгласие по желание на бившия капитан на българския национален отбор.

Попето бе привлечен на "Герена" през лятото на 2022 г. по изричното настояване на тогавашния треньор Станимир Стоилов с договор за две години. Със синята фланелка той изигра 37 мача и отбеляза 5 гола.