Волейболистките с 6 победи

Мъжете удържат второто място с малки шансове за финалите в Световната лига

/ брой: 138

visibility 42

Женският волейболен тим на България съкруши с 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:7) Израел във втория мач като гост в група В за Европейската лига. В първия гейм домакините тръгнаха много мощно и поведоха със 7:1, но нашите направиха серия от 4 т. и постепенно стопиха аванса им и затвориха частта с 25:20. Във втория гейм играта бе равностойна до 19:19, но българките наложиха волята си и спечелиха с 25:21, а в третия гейм само за 18 мин. напълно подчиниха съперничките си, които капитулираха със 7:25. Капитанката Ева Янева стана топреализатор на мача с 15 т., а Елица Василева добави 14. За Израел най-резултатна бе Татяна Артменко с 11 т.
 В първия момичетата на Драгутин Балтич и Петър Дочев се наложиха над Израел с 3:1. В другия двубой Чехия победи като гост Унгария с 3:2 (25:15, 20:25, 13:25, 25:17, 16:14).
"Следващата ни задача е взимането на 6 точки от мачовете с Унгария в Самоков. Гледаме на нещата последователно, след това ще играем важни мачове и с Чехия и се надявам, че ще се класираме за финалната четворка", коментира треньорът Драгутин Балтич.
Мъжете обаче загубиха с 2:3 гейма (18:25, 21:25, 25:18, 25:18, 13:15) от Германия като гости в Бремен в първия мач от IV кръг в група В на Световната лига. Отново нашите дадоха жертва, след като Валентин Братоев се контузи.
Радостин Стойчев заложи на стартов състав: Андрей Жеков, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Матей Казийски, Валентин Братоев, Цветан Соколов и Владислав Иванов (либеро), а по-късно в игра се включиха Тодор Алексиев и Николай Пенчев.
По трибуните в Бремен имаше повече български знамена, отколкото немски, а родната агитка наброяваше над 500 човека. Така беше и по време на втория мач, завършил късно снощи отново в Бремен.
Най-резултатен в двубоя бе Цветан Соколов с 33 т., а новият капитан Матей Казийски добави 11. За Германия Йохен Шьопс се отличи с 20 т.
България има преднина от 2 т. пред Германия в битката за второто място, но шансовете ни да играем на финалите на Световната лига изтъняват. В Полша от 6 до 10 юли ще играят победителите в 4-те групи и 3-те най-добри втори тима, а засега нашите са с най-лоши показатели.
Русия съкруши Япония с 3:0 гейма (25:22, 25:15, 25:20) и остана единственият отбор в Световната лига без загуба.

Група В
1. Русия    7    7    0    21:1    21 т.
2. България    7    3    4    13:15    10
3. Германия    7    3    4    13:18     8
4. Япония    7    1    6    7:20     3
Група А:
САЩ - Полша 0:3 (22:25, 19:25, 20:25) и 3:1 (25:21, 15:25, 25:18, 25:22); Бразилия - Пуерто Рико 3:0 (25:20, 25:10, 25:23).
1. Бразилия    7    6    1    19:5    18
2. САЩ    8    5    3    16:13    15
3. Полша    8    4    4    14:12    12
4. Пуерто Рико    7    0    7    2:21     0
Група С:
Финландия - Сърбия 2:3 (20:25, 25:23, 17:25, 36:34, 11:15) и 3:2 (25:23, 25:23, 22:25, 20:25, 15:11). Аржентина - Португалия 3:1 (25:16, 25:17, 22:25, 26:24)
1. Аржентина    7    6    1    18:7    17
2. Сърбия    8    4    4    17:14    13
3. Финландия    8    2    6    13:21     8
4. Португалия    7    3    4    11:17     7
Група D:
Италия - Франция 1:3 (25:21, 30:32, 23:25, 22:25) и 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:17); Република Корея - Куба 0:3 (20:25, 22:25, 20:25) и 0:3 (23:25, 13:25, 18:25)
1. Италия    8    7    1    22:9    19
2. Куба    8    5    3    17:13    15
3. Република Корея    8    3    5    13:17    10
4. Франция    8    1    7    9:22     4

След мача

Радостин Стойчев:
"Германия заслужи победата. Започнахме много лошо в първия гейм. Много съм доволен от начина, по който се върнахме в мача, но за съжаление поетият риск не ни донесе успех в тайбрейка."
Матей Казийски, капитан:
"Беше труден мач, започнахме много лошо, направихме много грешки и не показахме добър волейбол. След това се върнахме по страхотен начин и имахме шанс да спечелим."