Волейболистите на 1/8 финал

"Лъвовете" играят със съдомакина Полша или Словакия на европейското

/ брой: 220

visibility 17

Националният ни отбор по волейбол се класира за 1/8 финалите на европейското първенство в Дания и Полша. Това стана след победата над Чехия с 3:1 гейма (15, 18, -22, 21) и загубата от Германия с 2:3 (-34, 20, 21, -21, -9). Тимът на Камило Плачи събра 4 т., но изпусна шанса за първата позиция в Група D, която дава билет за 1/4 финалите в Гданск. Така за място в топ 8 нашите ще срещнат утре съдомакина Полша или Словакия, които играха снощи. В мач за 2-рото място в групата българите се изправиха срещу олимпийския шампион Русия.
Неуспехът срещу немците до голяма степен се дължи и на контузията на посрещача Тодор Скримов в края на 3-ия гейм, когато при опит за пайп перничанинът усука лявото си коляно и се наложи да бъде сменен от Валентин Братоев. Без Скримов посрещането на България се пропука и Германия стигна до успеха. Скримов бе запазен и не игра срещу руснаците. Пред 600 зрители в "Гдиня Спортс Арена" Цветан Соколов стана най-резултатен с 28 т. Капитанът Тодор Алексиев добави 16 т., а Николай Николов се отличи с 14 т. Другият център Виктор Йосифов записа 13 т. За Германия Денис Калиберда заби 25 т., а Георг Гроцер 18 т.
"Двата отбора изиграха много добър мач. Срещнаха се 2 равностойни тима. Получи се интересна среща от техническа гледна точка Съжалявам само за последния гейм, където не успяхме да играем до края. Имахме затруднения със сервиса на съперника ни", каза Камило Плачи.
"Лично според мен играхме много хубаво. Надявам се в следващия ни мач да излезем пак така мотивирани и да покажем нашата си игра, защото сега играхме хубаво, но не успяхме да спечелим", обяви Соколов.
"Беше добър мач. Феновете могат да бъдат доволни и щастливи. Имахме шанс да спечелим в първия гейм, но не го взехме. След това беше съвсем различен мач", каза Тодор Алексиев.
"Играхме добре, но си изпуснахме шанса да затворим първия гейм и да победим с 3:0. Оттам нататък стана тежко да играем. Германия се намира в страхотна форма, победиха чисто Русия, това не е случайно. Просто малшансът, имахме геймбол, ако бяхме затворили първия гейм, печелехме с чиста победа. Така е във волейбола, грешките се наказват. Гледаме напред, важното е, че играем добре и на високо ниво, представяме се като колектив. Има още мачове на това европейско. Винаги играем за успех, без значение срещу какъв отбор и в кой турнир. Трябва винаги да бъдем толкова мотивирани", заяви либерото Теодор Салпаров.