Властта за втори път узакони порочните изборни правила
Ветото на президента върху скандалните промени в Изборния кодекс бе отхвърлено от управляващите заедно с гласовете на ДПС. Общо 154 депутати единодушно посякоха възраженията на държавния глава и така за втори път узакониха порочните изборни правила, отварящи вратичка за манипулации и контролиран вот. БСП не бе в парламента, както декларира и по-рано. За да не участва в т.нар. фарс, който сътвориха ГЕРБ, Патриотите, ВОЛЯ и ДПС.
Припомняме, че Румен Радев върна промените в изборното законодателство за ново обсъждане в парламента на 25 февруари. Според него поправките в изборното законодателство отслабват механизмите за осигуряване на честни избори. Радев наложи вето на увеличаването на прага на преференцията, както и на ограничаването на машинното гласуване. Вето беше наложено и на текстовете, според които не всички, а само част от решенията на ЦИК могат да се обжалват пред Върховния административен съд (ВАС). Върнати бяха и поправките, предвиждащи при отменено от ВАС решение на ЦИК, на общински или на районна комисия, те да вземат ново решение, но не с мнозинство от две трети, а с обикновено мнозинство на половината плюс един от членовете й.

От ДПС обясниха позицията си да не подкрепят ветото с това, че президентът не бил отчел в мотивите си "истинските ограничения за избирателите". Лидерът на движението Мустафа Карадайъ се тревожи, че "огромна част от българските граждани извън ЕС са лишени от избирателни права".
Лидерът на БСП Корнелия Нинова коментира случилото се днес като поредната сделка между ГЕРБ и ДПС. По думите й цената на тази сделка ще бъде платена в петък като първа точка от дневния ред на депутатите. Казва се Закон за вероизповеданията, подчерта Нинова и допълни, че с промените в закона ще се опростят задълженията на Мюфтийството към държавата.