26 Април 2024петък18:32 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Влак без машинист

/ брой: 114

автор:Ева Костова

visibility 1308

Бъдещето на труда - бъдеще за трудещите се или за капитала. Ха, сега, де! Труден въпрос, особено след като вече сме пуснали вълка в трудовата ни кошара. Навлизането на България в дигиталния свят тепърва ще дава отговор и на този въпрос, стига само да не изпуснем и последния влак, в който светът вече пътува с новата технологична революция.
В света вече има умни домове, умни градове, влакове без машинисти, коли без шофьор и т.н. Революцията, оказва се, наистина изяжда своите деца, тя разрушава стари и създава нови модели на живот и работа, руши традиции, без да се знае докъде ще стигне. Едно е сигурно - губещи в тези процеси ще са работещите все още българи, а процесите сто на сто ще доведат дотам богатите да стават все по-богати, бедните все по-бедни. Наречете го особеност на българския бизнес, образование, квалификация, пазар на труда, заетост, неравенства, политическа система и умения на управленците, законодателство, липса на диалог между държава, синдикати, работодатели. Въпросът е готови ли сме за технологична революция. И следва отговорът - не. Темите на бъдещето са далеч от сегашното управление, вълнува го капиталът във всичките му проявления в личен и в обществен план. Идеите за бъдещето ги отвява някой влак без машинист. Защото на дневен ред отдавна е дошъл въпросът: как се догонват технологии, като технологичните ни фирми се броят на пръсти, останалите са търговия и услуги. И още - какво ще стане с отпадналите от пазара на труда? Да не говорим, че не се забелязва движение по нуждата да се мобилизира целият потенциал на страната, воглаве с политическата класа, за да е сигурно, че дигитализация в икономиката означава растеж, справедливо разпределение на благата, запазване на изконни права на работниците, обществено споделяне на ползите от новото. Затова първо вълците от кошарата трябва да се изгонят.

13 зърнари са взели 52 млн. лв. субсидии

автор:Дума

visibility 268

/ брой: 80

Войната в Украйна удвои приходите на ВМЗ-Сопот

автор:Дума

visibility 282

/ брой: 80

Хващат най-много негодни банкноти от 10 лева

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 80

ВМРО-ДПМНЕ води на първия тур

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 80

Расте напрежението между САЩ и Китай

автор:Дума

visibility 317

/ брой: 80

Педро Санчес подава оставка?

автор:Дума

visibility 278

/ брой: 80

Накратко

автор:Дума

visibility 208

/ брой: 80

По български

автор:Евгени Гаврилов

visibility 300

/ брой: 80

15 сергии

автор:Таня Глухчева

visibility 296

/ брой: 80

Хем най-бедни, хем богаташи...

visibility 259

/ брой: 80

Абсурдът "Боташ"

автор:Румен Овчаров

visibility 267

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ