Владо Николов с 26 т. за Лион

Волейболните национали с променлив успех в Русия

/ брой: 254

visibility 213

Бившият капитан на националния отбор по волейбол Владимир Николов реализира 26 точки за победата на АСЮЛ Волей Лион у дома срещу Лил с 3:1 гейма (25:27, 25:22, 25:20, 25:19) в мач от ІV кръг във френското първенство. Либерото Владислав Иванов също игра в състава на Лион. Домакините имат актив от 6 т. и заемат осмото място във временното класиране в шампионата. В друга среща от кръга Тулуза с национала Мирослав Градинаров в състава си загуби с 0:3 гейма (23:25, 20:25, 24:26) като гост на Нарбон. Нападателят Градинаров завърши само с 2 т., след като влезе като резерва. В класирането Тулуза заема четвърта позиция с 8 т. Поражението беше първо за гостите в първенството.
В седмия кръг на руския шампионат либерото Теодор Салпаров игра за Зенит Казан при победата с 3:1 гейма (22:25, 25:20, 25:21, 25:20) като гост срещу Динамо Краснодар. Зенит е на пето място в класирането с актив от 15 т. От клуба отказаха на легендарния американски разпределител Лой Бол да го включат в състава си, след като привлякоха Салпаров и така запълниха квотата си за чужденци.
В друга среща от кръга воденият от националния селекционер Пламен Константинов отбор на Губерния Нижни Новгород загуби с 0:3 гейма (30:32, 18:25, 20:25) като гост срещу Динамо Москва. Губерния заема осмото място в класирането с актив от 9 т.  Нефтяник Оренбург с Георги Братоев в състава си победи у дома Югра-Самотлор Нижневартовск с 3:2 гейма (25:17, 20:25, 28:26, 23:25, 15:13). Плеймейкърът Братоев завърши с 2 т.
Нефтяник е на 11-о място в подреждането с 6 т.
Газпром Сургут с националния капитан Тодор Алексиев и с Теодор Тодоров в състава си загуби с 1:3 гейма (19:25, 25:16, 23:25, 20:25) у дома срещу Белогорие Белгород. Центърът Тодоров реализира 8 т., докато нападателят Алексиев отбеляза 16. В класирането Газпром се намира на 10-о място с 8 т.