20 Април 2024събота11:14 ч.

Вия на два гола от рекорд на Раул

/ брой: 148

visibility 896

Давид Вия донесе успеха на Испания с 1:0 над Португалия в последния 1/8 финал на Мондиал 2010 и се доближи само на два гола от рекорда на Раул за най-много попадения с националната фланелка. Новото попълнение на Барселона има вече 42 гола в 62 мача, а нападателят на Реал Мадрид все още оглявява класацията с 44 попадения в 102 срещи. След като вратарят Едуардо спаси блестящо няколко негови удара, Вия успя да се разпише в 63-ата минута. Тогава той получи извеждащ пас от Шави Ернандес и стреля право в тялото на португалския страж, но при последвалата добавка прати топката в мрежата. Иберийците имаха териториално преимущество през целия мач и пропиляха редица положения чрез Фернандо Торес, Серхио Рамос и резервата Фернандо Йоренте. Техните съперници разчитаха на бързи контраатаки, като най-чистата ситуация пред тях се откри в 51-ата минута. Тогава топката рикошира в крака на Карлес Пуйол и премина на сантиметри от лявата странична греда на Икер Касияс, който записа рекорден 51-и мач с капитанската лента на Испания. В края на двубоя португалецът Рикардо Коща получи червен картон за удар без топка срещу Хоан Капдевия. Така "Ла Фурия" постигна трета поредна победа в ЮАР след колебливия старт срещу Швейцария и за място на полуфиналите ще срещне Парагвай. Двубоят ще се играе в събота на ст. "Елис Парк" в Йоханесбург.
"Мачът беше много интензивен, но ние през цялото време контролирахме добре топката. Бяхме по-добри срещу солиден съперник. Ще се отнесем много сериозно към предстоящия 1/4 финал", заяви селекционерът на Испания Висенте дел Боске.
"Испания със своето притежание на топката и с пасовете си заслужи резултата. За нещастие ние изпуснахме няколко положения. Oпределени съдийски решения пък ни попречиха да организираме опасни атаки. Смятам, че се представихме достойно", каза наставникът на Португалия Карлос Кейрош.
"Не мога сега да си обяснявам загубите с тактики и теории. Аз съм просто обикновен човек и в момента се чувствам напълно опустошен. Имам право да остана сам, за да ми е по-спокойно, нали", лаконичен бе Кристиано Роналдо.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"