16 Юли 2025сряда20:49 ч.

ВиК-Русе предлага увеличение на цената на водата с над 50 ст./кубик

автор:Дума

visibility 1309

КЕВР обсъжда предложенията на 14 ВиК оператори за повишаване на цената на водата от първи януари. Сред тях е водоснабдителното дружество в Русе, информира БНТ. Очакванията са там водата да поскъпне с 56 ст.

В момента за кубик вода русенци плащат 3,85 лв. с ДДС като цената включва доставяне, отвеждане и пречистване. Очакваната актуализирана крайна цена ще 4,41 лв. за кубик.

Кремена Митева издържа тричленно семейство. За последния месец е платила 45 лв. за вода и казва, че след повишението трудно ще се справят с разходите.

От ВиК-Русе обясняват, че основната причина за исканото увеличение на услугата е скъпият ток. Над 40% от разходите на дружеството отиват за плащане на електроенергията, тъй като водата се доставя до потребителя чрез изпомпване.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 



Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ