09 Април 2026четвъртък16:53 ч.

Венецуела и Колумбия смекчават тона

/ брой: 122

автор:Дума

visibility 353

Избраният за президент на Колумбия Густаво Петро разговаря с венецуелския си колега Николас Мадуро за общото им желание да възстановят движението през границата, силно ограничено от 2019 г. поради прекъсването на дипломатическите отношения между двете страни.

"Разговаряхме за желанието да възстановим нормалното положение по границата, за различни въпроси, свързани с мира, и за бъдещото процъфтяване на двата народа", посочи в Туитър Мадуро и добави, че от името на венецуелския народ е поздравил Петро за победата му.

Първият ляв президент в историята на Колумбия заяви още по време на кампанията, че иска да нормализира отношенията между двете страни. 

Каракас скъса дипломатически отношения с Колумбия през 2019 г. след преизбирането на Мадуро, станало според Богота с нарушения на изборната процедура. Предишният колумбийски президент Иван Дуке бе признал за временен президент на Венецуела опозиционера Хуан Гуайдо.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 647

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 561

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 531

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 591

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 532

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 656

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ