17 Юли 2025четвъртък15:23 ч.

Въвеждат от 1 октомври комбинирано обучение на деца със специални потребности

/ брой: 219

автор:Юлия Кулинска

visibility 264

В срок до 1 февруари 2014 г. училищата трябва да създадат необходимите организационни условия за осъществяването на комбинираната форма на обучение, решиха депутатите вчера с приемането на второ четене на промените в Закона за народната просвета. През тази учебна година малчуганите със специални образователни потребности, започнали обучение в дневна или индивидуална форма, могат по всяко време да преминат в комбинирана форма на обучение. Тя ще се осъществява по няколко учебни предмета и ще позволи на учениците с различни особености в развитието и дефицит на внимание, в определени часове да бъдат в клас с останалите ученици, като това би спомогнало за тяхната социализация и интеграция.
Според новия законов текст приобщаващото образование е неизменна част от правото на образование. Народните представители решиха, че ресурсните центрове ще осигуряват в училищата, в които се обучават деца със специални образователни потребности, подкрепа от ресурсен учител.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ