05 Юни 2025четвъртък12:05 ч.

В РС Македония правят фалшиви PCR-тестове

/ брой: 105

автор:Дума

visibility 518

В Република Северна Македония има мрежа за издаване на фалшиви PCR-тестове за коронавирус. В престъпната организация участват известна поликлиника и хотели. Това става ясно след разследване на местния вестник "Фокус". В град Гевгели на границата с Гърция издавали фалшиви PCR-тестове на всички граждани, които искат да пътуват за ваканция в Гърция.
Участващата в мрежата известна поликлиника от Богданци имала кабинети и в Гевгели, които в момента вече са затворени. Замесените хотели, които рекламирали "услугата", вече нямат страници в социалните мрежи. Кметовете на двата града потвърдиха, че са чували да се говори за схемата, но не били добре запознати със случая. Оставят всичко в ръцете на компетентните институции.
Изданието припомня, че в РСМ одобрение за извършване на PCR-тестове са получили само 12 лаборатории от Министерството на здравеопазването. През последните месеци може да са получили и други, но техният брой е незначителен. За сметка на това са много частните лаборатории, които работят незаконно.

България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 100

Иван Иванов оглави Държавната агенция за бежанците

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 100

Борбата с насилието е водещ приоритет за кабинета

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 84

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 66

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 81

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 84

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ