06 Май 2024понеделник02:10 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

В Родопите ще произвеждат шафран за Китай

/ брой: 38

автор:Дума

visibility 900

У нас ще се произвежда шафран за Китай. Според проучване България е една от страните, които могат да го захранват основно с шафранови луковици и продукти. Идеята е държавата ни да стане хъб и да се представи на китайския пазар с изцяло нова индустрия, която да се развие в Родопите, най-вече в района на Кърджали. За целта в експерименталните полета на Аграрния университет ще бъдат размножени шафранови луковици. През март ще има посещение на наши експерти в Китай, включително и шефа на Българската асоциация за шафран. През май в Китай ще бъде представена и първата продукция, произведена у нас. Това стана известно през миналата седмица при откриването в Аграрния университет в Пловдив на демонстрационен център 16+1 за електронна търговия със селскостопански и други продукти между Китай и държавите от Централна и Източна Европа. Именно този център има за цел в умален мащаб да представи целия път, по който минава успешна сделка - от земята до крайния купувач. Студенти ще участват в целия процес - от отглеждане на култури през тяхното преработване до реализирането на пазара в Китай чрез електронна търговия, обясни Васил Гелев, изпълнителен директор на Центъра за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между Китай и страните от Централна и Източна Европа.

От началото на тази година китайското правителство е с облекчен режима на внос на селскостопански продукти чрез електронна търговия на дребно. Това значително ще улесни търговията с България. "От 2015 г. нашият център фокусира вниманието си върху електронната търговия и изграждане на инфраструктура. Затова през 2017 г. открихме логистичен хъб за електронна търговия в  икономическа зона Тракия. В момента 1321 продукта могат да се търгуват на пазара в Китай до крайни потребители, дори без наличие между двете страни на протоколи за внос и износ. Това ще рече, че България с електронна търговия ще има възможност да изнася както мляко и млечни продукти, така и свежи зеленчуци, широка гама продукти, които досега нямахме възможност да реализираме", обясни Гелев. 

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 1679

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 1656

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 1495

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 1781

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 1940

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 1599

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 1625

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 1855

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 1624

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 1777

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ