01 Август 2025петък09:15 ч.

В Доспат връщат карантинните мерки

автор:Дума

visibility 1411

Строги ограничитени мерки въвеждат в община Доспат след резкия ръст на заразените с коронавирус.

Мерките бяха определени със заповед на кмета след като в местно предприятие за производство на детски играчки 51 души се оказаха с положителни проби за коронавирус.

Задължително е носенето на защитни маски на открити и на закрити обществени места Доспат, гласи една от противоепидемичните мерки на територията на общината до 15 юни.

Затварят се всички детски градини, читалища, спортни площадки, детски кътове, спортни зали, къмпинги в населените места на Общината.

Въвежда се задължителна дистанция от 1,5 метра между две лица на всички обществени места - магазини, аптеки, банки, Общинска администрация, и др.

В питейните заведения, ресторанти и др.се забранява сядането на повече от две лица на една маса.

Забраняват се всички масови прояви - сватби, абитуриентски тържества, молитви и др., както и събирането на повече от две лица на едно място.

Забранява се провеждането на културни мероприятия, семинари, срещи и др.

Ограничава се достъпа до молитвените храмове - да се влиза контролирано и при стриктно спазване на противоепидемичните мерки.

Използването на обществения и ведомствен транспорт да става както следва: пътниците да сядат през седалка, разположени шахматно до прозорците с капацитет не повече от 30 % като на един ред седалки сяда един пътник.

Затварят всички пазари на територията на Община Доспат.

Задължават всички работодатели, собственици на търговски обекти и др. да спазват строго алгоритъма за провеждане на дезинфекция. Носенето на защитни предпазни маски и ръкавици от персонала също е задължително.

Община Доспат ще осигури защитни маски за всички, които не могат да намерят такива. Маски ще раздават чрез кметовете на населени места, а в Доспат чрез домакина на Общината на телефон 0893 34 90 59.

 

Хиляди сърби искат наши паспорти

автор:Дума

visibility 647

/ брой: 140

Няма сделка за Арда, твърди гръцка медия

автор:Дума

visibility 616

/ брой: 140

Разследват главния прокурор на Испания

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 140

Накратко

автор:Дума

visibility 671

/ брой: 140

Така се прави!

автор:Таня Глухчева

visibility 673

/ брой: 140

Толкова ли е трудно

visibility 638

/ брой: 140

Не винете човечеството за повишаване на температурите

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 140

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ