07 Март 2026събота21:40 ч.

Успокоение

/ брой: 168

автор:Мая Йовановска

visibility 5300

Мая Йовановска


Няма да позволим да има повишение на цената на тока, каквито притеснения се изказват в обществото, успокоява вчера академикът (стр. 5). Самият в нужда от успокоение.

Последните дни излезнаха няколко отрицателни становища за промените в Закона за енергетиката, регламентиращи излизането на битовите потребители на свободния пазар на ток. Омбудсманът Динана Ковачева, синдикатите, неправитлествени организации и КЕВР буквално рендосаха проекта. Конкретно КЕВР, която е и контролният орган, предупреди за множество подводни камъни и недомислици в закона, изготвен от енергийното министрество. Включително за риск цената на тока да скочи дарстично още от началото на следващата година. 

Та ясно е, че уверенията и обещанията на премиера Денков са продиктувани от страх. В случая обаче страхът няма да опази лозето, ако карат през просото.

Някой натиска ли ни точно сега да хвърлим битовите потребители на свободния пазар? Нима не помним какво се случи с фирмите? И големи, и малки реват. От цените, от манипулациите, от бюрокрацията. 

Битовите потребители въобще не трябва да излизат в скоро време на свободния пазар, поне не в близкото бъдеще, както и без сериозна подготовка, каквато у нас няма. Либерализацията на пазара, за която каканижат десни и либералчета, не е някакво задължение. Това е процес, чрез който да се повиши конкурентоспособността и като резултат - цените да паднат. И най-важното - да бъде защитен общественият интерес.   

САЩ пренасят войната навътре в Иран

автор:Дума

visibility 2106

/ брой: 42

Северна Европа с общ план за евакуация

автор:Дума

visibility 1756

/ брой: 42

Съдия нареди Тръмп да върне парите от митата

автор:Дума

visibility 1946

/ брой: 42

Накратко

автор:Дума

visibility 1409

/ брой: 42

Полет над гюрово гнездо

автор:Александър Симов

visibility 2042

/ брой: 42

„Няма страшно“!

visibility 1327

/ брой: 42

Първо народът

автор:Таня Глухчева

visibility 1484

/ брой: 42

Смелите първи българки

автор:Аида Ованес

visibility 1533

/ брой: 42

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ