10 Юли 2026петък23:23 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимка АПИ

Пуснаха движението по 57 км от пътя Враца-Видин без маркировка

автор:Дума

visibility 4996

Със седмица закъснение и не напълно готов днес беше пуснато движението по ремонтираните близо 57 километра от първокласния път Видин-Враца на територията на областите Видин, Монтана и Враца. Това съобщи агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).
Според официалната информация с пускането на движението се повишава безопасността и се гарантира по-сигурното и комфортно пътуване на всички в най-активните летни месеци.
В някои участъци от първокласния път продължава полагането на маркировката и поради това е необходимо шофьорите да бъдат внимателни и да спазват пътната сигнализация, предупреждават от АПИ.
В област Враца строителни дейности са извършени в 8-километрова отсечка, преминаваща до село Краводер (от 125-и до 133-и км) и в 2-километров участък от обхода на Враца при входа на града (от 140-и до 142-ри км).
На територията на област Монтана са ремонтирани отсечките от Белотинци до Смоляновци (от 73-и до 81-ви км) и между обходния път на Монтана и Сумер (от 112-и до 125-и км).
В област Видин са ремонтирани 26 км между Димово и Белотинци (от 47-и до 73-и км).
Текущите ремонтни работи на първокласния път започнаха на 26 май и трябваше да приключат до края на юни, така поне публично обеща регионалният министър арх. Иван Шишков.
Ремонтните дейности включваха подмяна на асфалтовата настилка в отделни участъци, а по част от трасето са извършени едроплощни изкърпвания. В определени отсечки настилката е подменена по цялата ширина на платното, посочват от АПИ.
Строителните дейности са изпълнени от дружествата, с които АПИ има договори по Закона за обществените поръчки за текущ ремонт и поддържане на републиканските пътища в трите области - Видин, Монтана и Враца. Пътната агенция не съобщава кои фирми са извършили ремонтните дейности, нито на каква сума са те.

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 998

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 939

Гърция намалява цените на горивата през лятото

автор:Дума

visibility 1049

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ