20 Март 2025четвъртък02:04 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Атанас Зафиров от Смолян: Държавата ще смачка с желязна ръка търговците на смърт за децата ни!

автор:Дума

visibility 4508

Разпространението на наркотици, вейпове и райски газ сред младите хора е бедствие, което застрашава бъдещето на цяло едно поколение. Това заяви вицепремиерът Атанас Зафиров, като подчерта, че държавата няма да стои безучастна и ще предприеме решителни действия срещу онези, които тровят децата.

„В качеството ми и на дългогодишен парламентарист заявявам, че битката с нерегламентираното разпространение на наркотични вещества, райски газ и вейпове винаги е била един от моите приоритети. Самият аз като баща съм напълно наясно с проблемите, които стоят пред обществото, и ви гарантирам, че ще имате моята 100-процентова подкрепа в тази битка,“ заяви Зафиров.

Той откри тридневния форум на Централната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, който се провежда в курорта Пампорово с участието на над 200 представители на местните комисии от цялата страна. Сред основните теми на конференцията са ефективността на превенцията, защитата на децата в риск и засилването на координацията между институциите.

Вицепремиерът подчерта, че местните комисии трябва да бъдат включени в националните програми за борба с наркотиците, а държавата ще предприеме законодателни промени, които да затегнат контрола и да направят наказанията по-сурови.

„Това е проблем, който не може да бъде решен само с кампании – необходима е законодателна инициатива, координирани и навременни действия на всички отговорни институции. Очаквам конкретни предложения за по-активната роля на местните комисии в тази посока,“ допълни Зафиров.

Сред останалите важни въпроси, обсъдени на форума, са насилието сред подрастващите, включително агресията на деца спрямо родителите им, както и успешните практики в работата с младежи в риск. Вицепремиерът увери участниците, че държавата не само ще затегне мерките срещу разпространението на наркотици, но и ще инвестира в превенцията и подкрепата за децата, за да им осигури по-сигурно бъдеще.

ЕС разделен за помощта за Киев

автор:Дума

visibility 831

/ брой: 51

Тръмп е оптимист за диалога с Русия

автор:Дума

visibility 1250

/ брой: 51

Масово убийство заради корупция

автор:Дума

visibility 1182

/ брой: 51

Накратко

автор:Дума

visibility 1191

/ брой: 51

А защо ни е НАТО?

автор:Валентин Георгиев

visibility 1275

/ брой: 51

Проваленият спектакъл

автор:Александър Симов

visibility 1302

/ брой: 51

За другата апатия

visibility 1140

/ брой: 51

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ