19 Април 2024петък07:14 ч.

ЦСКА завърши 0:0 с Ботев Пловдив и му остави надежди за Европа

visibility 634

ЦСКА завърши 0:0 срещу Ботев Пловдив като домакин в предпоследния кръг от плейофите в първата шестица в efbet Лига. „Червените“ за пореден път не успяха да отбележат гол във вратата на съперника, но със сигурност тимът изигра този мач с далеч по-голямо желание и страст, за разлика от загубения финал срещу Левски от SESAME Купа на България преди няколко дни. На два пъти гредите спираха столичани, като първо Георги Йомов нацели напречната, а през втората част Маурисио Гарсес стори същото срещу Хидайет Ханкич. Емануел Току от "канарчетата" пък също нацели страничния стълб на Димитър Евтимов.Точката направи така, че ЦСКА с 57 остана на второ място. Ботев Пловдив се изкачи до третото място и е с 50, с 1 повече и мач повече от Левски, който гостува на Славия. макар „сините“ да са с мач „Жълто-черните“ обаче си осигуриха участие в баража със седмия в крайното класиране за последната европейска квота. Съперник в тази среща ще бъде Берое или ЦСКА 1948, но Ботев ще бъде домакин.  До края двата отбора имат да изиграят по един мач, като ЦСКА има визита на "Тича" на Черно море, а Ботев ще приеме шестия Славия.
Домакините започнаха много агресивно срещата, а Георги Йомов на два пъти през първите две минути обстрелва вратата на Хидайет Ханкич, като при втория шут бившият играч на Славия разтресе гредата на "канарчетата". ЦСКА продължи да бъде по-дейният отбор, но някак натискът притихна, а в 15-ата Реда Рабей отправи опасен изстрел от средна дистанция, но Димитър Евтимов с блестящ рефлекс изби топката. Малко след това пък Федерико Варела комбинира с Георги Йомов, който овладя, но бе затворен от Ето'о. Топката се озова в Жорди Кайседо, чийто удар с десния крак премина встрани от вратата на пловдивчани. Половин час след старта Емануел Току напредна отдясно и елиминира Християн Петров и Тибо Вион. Топката отиде вляво за Тодор Неделев, който отправи силен удар с левия крак, но Евтимов спаси. В последната минута на първата част Карло Мухар открадна топката в средата на терена и подаде напред в средата за Жорди Кайседо. Еквадорецът отправи силен удар с десния крак, но Ханкич с една ръка прати кълбото в корнер. При прибирането на играчите към тунела за почивката феновете на ЦСКА засипаха с псувни футболистите на отбора.
Второто полувреме започна с по-намалени обороти и от двата отбора, а Валентич направи две промени на почивката, докато Пардю една. Именно влезлият Маурисио Гарсес отправи удар с глава след корнер, но ударът му се отби в гредата над Ханкич. Десетина минути преди края Иван Турицов отправи много силен удар пред дъгата на наказателното поле с десния крак, но топката профуча малко над вратата.
Преди мача "червени" вандали разрушиха една от вратите на"Армията", но тя бе спешно подменена и мачът се проведе нормално.