01 Май 2024сряда22:26 ч.

ЦСКА удари и Шльонск

Турски рефер стартира втората част, без да види, че "червените" започват без вратар

/ брой: 22

visibility 13

ЦСКА спечели и третата си контрола в Турция. Този път "червените" надиграха с 1:0 втория в Полша Шльонск (Вроцлав) с гол на Маркиньос (34). Наставникът на армейците Стойчо Младенов отново заложи на експериментален състав, като даде възможност на повече футболисти да докажат, че заслужават мястото си в тима. Проверката бе белязана и от любопитен куриоз, който развесели зрителите по трибуните. Местният рефер даде начало на втората част, без да забележи, че "червените" започват без вратар. След 30 секунди играчите на двата отбора информираха съдията, че ЦСКА играе без вратар и проверката бе спряна, за да се появи резервният страж Ясин ел Харуби.
Иначе първото опасно положение създадоха поляците. В 3-ата мин. Грайчар стреля силно, но покрай левия стълб на Максим Уваренко. "Червените" отговориха с опасна атака в 10-ата мин., завършила с попадение на Стефан Николич, но то бе отменено поради засада на Неманя Милисавлевич, който преди това подаде към черногореца. 10 минути по-късно отличен пас на Милисавлевич намери непокрития Николич, който овладя топката, но не успя да преодолее стража на Шльонск Равлек. Малко по-късно таранът на "червените" отново имаше добро положение да се разпише, но стреля в аут. След центриране от корнер Маркиньос остана непокрит на задната греда и вкара отблизо с левия крак. В заключителните секунди на първата част армейците можеха да вкарат и втори гол. Първо Милисавлевич стреля от 22 м, но полският вратар спаси. Секунди по-късно Маркиньос открадна една топка в центъра на терена, последваха няколко подавания между него и Жуан Фелипе, който с техничен фалцов шут с левачката улучи десния стълб.
След паузата освен гафа на рефера, полякът Качмарек за малко не си отбеляза автогол. В 80-ата мин. турският съдия не свири дузпа за поляците за игра с ръка на червен защитник в наказателното поле, а малко след това отмени техен изравнителен гол поради засада.